Wybór odpowiednich obrączek

Ślub to wielka chwila dla każdego z nas. Organizowanie uroczystości, zapraszanie weselnych gości, sprawy urzędowe oraz wiele innych obowiązków, z którymi musi zmierzyć się przyszłe małżeństwo, to naprawdę ogrom pracy. Dochodzi do tego również wybór obrączek, które są jednym z najważniejszych elementów ceremonii zaślubin towarzysząc zakochanym przez całe późniejsze życie. Trwające kilka, czasem nawet kilkanaście miesięcy przygotowania, kończą się wreszcie piękną, wyczekiwaną przez przyszłe małżeństwo chwilą. Wówczas najistotniejszą rolę odgrywają obrączki, będące symbolem miłości oraz wspólnego życia małżeńskiego.

Dlatego też zachęcamy, by przed podjęciem tak ważnej decyzji, jak zakup obrączek, skonsultować się z nami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek. Nie każdy o tym wie, ale istotną sprawą jest budowa palców oraz dłoni przyszłych małżonków. Na miejscu doradzimy jaki będzie odpowiedni profil i szerokość obrączek, zmierzymy rozmiary palców, podamy wagę oraz cenę obrączek. Pomożemy również w podjęciu ostatecznej decyzji w wyborze wzoru obrączki, zarówno u Pani Młodej, jak i u Pana Młodego.

Istnieje wiele rodzajów obrączek. Różnią się one wieloma parametrami, profilami, szerokością, wzorami, nacięciami, diamentowaniem itd. Naszym zadaniem jest pomoc jakie obrączki spośród tysiąca wzorów wybrać . Zazwyczaj są one wykonywane ze złota próby 585. Można wybrać białe złoto palladowe lub niklowane, tradycyjne żółte lub wielokolorowe. Ważnym aspektem jest próba złota, odradzamy wybór próby 333, zarówno przy obrączkach, jak i przy innych wyrobach złotych. Na życzenie klienta wykonamy obrączki w próbie 750. Kolejną rzeczą o której zawsze rozmawiamy jest masa obrączek. Na wagę obrączek i tym samym na cenę ma wpływ szerokość, model oraz rozmiary palców. U nas płacą Państwo za faktyczną masę obrączek, nie sprzedajemy obrączek na sztuki. Oprócz tych wszystkich parametrów bardzo ważny jest również wygląd i dopasowanie modelu do preferencji estetycznych przyszłych małżonków.

Obrączki nosimy przez całe życie. Warto więc na spokojnie zastanowić się, nie czekać do ostatniej chwili, tylko już dziś odwiedzić nas i porozmawiać o wybranych wzorach.

Zachęcamy, w razie pytań również do kontaktu telefonicznego.